Novinky, co se děje u Ducati

ServisNovinky ze Světa DucatiDucati DTC EVO Traction

Bezpečnostní pojistka nyní dostupná pro všechny majitele Ducati 1299 Panigale. Nový systém Ducatio Traction Control (DTC EVO) zlepší výkon i bezpečnost a pozvedne je na novou úroveň. Tato technologie vznikala ve výzkumném centru Ducati a využívá exkluzivní know-how jezdců MotoGP a SBK.

DTC EVO systém byl poprvé představen na modelu 1299 Panigale S Anniversario, poté byl nabídnut jako standardní vybavení pro 1299 Panigale a 1299 Panigale S modely roku 2017 a pro špičkovou a exkluzivní 1299 Superleggera a 1299 Panigale R - Final Version.

Nyní se v Ducati rozhodli, že nový systém kontroly trakce bude dostupný všem majitelům Panigale 1299 a to tak, že pro modelové řady 2015 a 2016 upgradují software z již použité verze.


DTC EVO je založen na algoritmu, který činí zásah systému rychlejší a přesnější. Prostřednictvím propojení s inerciální měřící jednotkou Bosch (IMU) systém neustále vyhodnocuje úhel motoru a přesně vypočítává stupeň zásahu potřebný pro zajištění vhodného otáčení kol (vše podle nastavení úrovně), což poskytuje vyšší výkon a lepší bezpečnost.


Pro zlepšení jízdy v zatáčkách, maximální zrychlení a zvýšení úrovně bezpečnosti je působnost DTC EVO situována na ventilcích a na kontrolkách jiskření. Díky vyšší přesnosti a zásahové konzistenci je DTC EVO obzvláště výhodný v situacích, kdy dochází ke změně uchopení, například při opotřebení zadní pneumatiky.

Ducati DTC EVO Traction


S jednoduššími typy řízení trakce zjistí systém detekce otáčení zadního kola systém, aby jej udržel pod kontrolou. Když je znovu nastavena optimální přilnavost, systém snižuje zásahy, dokud se znovu neobjeví a cyklus se nezopakuje. Toto vytváří graf, který ukazuje, že zásah osciluje kolem teoretické "ideální intervenční linie", která představuje limit trakce. DTC EVO snižuje velikost těchto oscilací, takže systém pracuje blíže k perfektní intervenční lince.


Kromě vylepšené přesnosti zásahu, když je systém DTC EVO nastaven na hodnotu "1" nebo "2", přidává nová funkce "Spin On Demand", která umožňuje jízdu na motorce v úrovni, která je vyhrazena odborníkům i profesionálům. Nyní, když se motocykl nakloní, může jezdec použít škrtící klapku, více otočil kolo, než by tomu bylo při normální úrovni zásahu, což by umožnilo otáčení motocyklu kolem předního kola.

Moto oblečení

Moto oblečení a vybavení

SPARK BERIK ARELN NESS DUCATI DOPLŇKY


Motocykly Ducati si nyní můžete pohodlně pořídit v Hradci Králové v moderním novém showroomu GlobalMoto. Motorky Ducati vzbuzují emoce a vášeň a je radost na nich jezdit. Ducati Hypermotard, Scrambler, Pangale či Monster, XDiavel si můžete prohlédnout v Hradci Králové.